úterý 30. července 2013

Sasquatch spotted in the remote mountains of Mission BC!



Full story - DailyMail

What does your handwriting say about you?


  • - People who write letters close together are intrusive and crowd others
  • - Illegible signatures mean a person is private and difficult to understand
  • - Words or sentences that vary to the rest of the text suggest it is a lie
  • - Schizophrenia and high blood pressure can also be identified from writing

Are you an outgoing, sceptical people pleaser? Or an arrogant, practical person who has a tendency to lie? 

According to research from the National Pen Company in the U.S., your handwriting can give away clues about 5,000 different personality traits based on the way you space your letters, how you sign your name, and even how you connect the letter 'o' and 's' to other letters in a word.

It can even be used to identify potential health problems including schizophrenia, high blood pressure as well as how much energy you have.

čtvrtek 25. července 2013

pondělí 22. července 2013

Bílé Karpaty - Žítková - Fotogalerie


Žítková je rozlehlá kopaničářská obec v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji, etnografický subregion Moravské Kopanice. V obci žije 207 obyvatel. Žítková je součástí správního obvodu obce Bojkovice.

Na tuto oblast odkazuje ve své knize Žítkovské bohyně Kateřina Tučková.

"Vysoko v kopcích Bílých Karpat jsou řídce rozeseta přikrčená stavení. Všude je daleko. Říká se, že právě proto si tam některé ženy dokázaly uchovat vědomosti a intuici, kterou jsme ztratili. Předávaly si ji z generace na generaci řadu století. Říkali jim bohyně, protože dokázaly bohovat — prosit Boha o pomoc. A jeho zásahům i trošku dopomoci… Říkalo se o nich, že vidí do budoucnosti. Proč tedy nezachránily tu svou?

Dora Idesová je poslední z bohyní. Brání se přijmout zastaralý způsob života a věštit příchozím z odlitého vosku jako její teta Surmena. Vše se ovšem mění, jakmile pochopí, že co se v jejím životě zdálo být nešťastnou shodou okolností, bylo pečlivě promyšleným plánem. Její umístění v internátě, Jakoubkova ústavní péče, hospitalizace v psychiatrické léčebně v Kroměříži… Na konci 90. let na ni v pardubickém archivu ministerstva vnitra čeká operativní svazek vedený StB na vnitřního nepřítele — její tetu Surmenu. Dora nevěřícně rozplétá neznámé osudy své rodiny i dalších bohyní…

Byly bohyně nebezpečím pro důvěřivé pacienty? Nebo byly skutečně ideologickou hrozbou normalizované společnosti? Nebo se o vyhlazení posledního reliktu pohanství postarala obyčejná závist a lidská zášť? Nový román Kateřiny Tučkové, autorky bestselleru Vyhnání Gerty Schnirch, je fascinujícím příběhem o ženské duši, magii a zasuté části naší historie."







pátek 19. července 2013

Average beer price in Europe

So you know where to travel... :)


Benedict Cumberbatch: Here's how Sherlock survived his fall (Entertaiment Weekly)


They couldn’t be on stage in person. But they made a hilarious video. Heavily in-demand Sherlock stars Benedict Cumberbatch and Martin Freeman taped a greeting to fans attending the show’s first-ever San Diego Comic-Con panel, where the producers dished about the upcoming third season.

In the video below, Martin has a brief bit from The Hobbit set. While Cumberbatch says he’s tired of keeping secrets for all his big screen roles like Khan in Star Trek: Into Darkness and Smaug in The Hobbit and decides to solve the cliffhanger that has everybody guessing — how Sherlock Holmes survived his rooftop plummet at the end of season 2. Stuffed animals and a helicopters are involved.
“It’s been so much fun, the scripts are just a delight,” Cumberbatch says of Sherlock‘s upcoming season. “F–k it, I’m going to tell you how Sherlock survived … I know you guys like your spoilers and I feel so much better telling you. Freedom!”

středa 17. července 2013

The Bizarrely Beautiful World of Relics in Religious History (io9)


One of the more controversial aspects of many religions is a history of preserving "relics," or pieces taken from the bodies of saints. Here are some of the most unusual examples of these macabre objects of veneration.

full gallery - io9.com

úterý 16. července 2013

Mountfield HK is born and ready

´
New ice hockey team from Hradec Kralove is here. HC Mountfield which played many seasons in Ceske Budejovice moved northeast to Hradec Kralove and changed their logo and name to Mountield HK. The team will play the nation´s top competition - Extraliga and Euro Hockey Tour. Go Hradec! Go Mountfield!

středa 10. července 2013

Boozy Snapshots of American Life Under Prohibition (io9)


From 1919 to 1933, the United States was a dry nation. It was illegal to make, sell, or consumealcohol. In this collection of images, you'll see what daily life was like in a country where police poured millions of gallons of booze into the gutters — and everyone else surreptitiously drank it in bizarre, hidden places.

full photo gallery - io9.com

úterý 9. července 2013

K pivu si nemůžete dát nic lepšího než české jídlo, říká Argentinec (Lidove Noviny)


Miluje české pivo i českou kuchyni. Argentinec Max Bahnson se do Česka přistěhoval před jedenácti lety a odstěhovat se nechce. Česko považuje za svůj domov. Jediné, co mu opravdu chybí je argentinská zmrzlina, která se prý nedá srovnat s žádnou, kterou zde ochutnal. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Český šok.

Lidovky.cz: Co vás na Česku nejvíc překvapilo při vaší první návštěvě? Asi to bude znít hloupě, ale cena piva v restauracích. Nemohl jsem uvěřit, že půl litru piva stojí méně než třetinka coly. Ale nejvíc mě překvapil pocit, který ve mně vyvolala Praha. Když jsme se tu procházel, tak jsem měl pocit, že sem patřím, že jsme našel to "své" místo na zemi. Další, co mě překvapilo, bylo to, kolik toho místní lidé věděli o tom, co se v roce 2001 stalo v Argentině, tedy o tom, jak naše země zbankrotovala. Řecká krize je v porovnání s tím, co se událo v Argentině procházkou růžovým sadem. Zarazilo mě i to, jak hodně se o to lidé zajímali. 

Lidovky.cz: Kdy jste se rozhodl, že tu chcete zůstat nastálo? Co vás k tomu vedlo? Téměř okamžitě. To, jak jsme se tady cítil, ten pocit, že sem patřím, byl velmi silný. Naštěstí jsem si poměrně rychle sehnal práci, takže toto rozhodnutí nebylo vůbec těžké. Ba naopak. 

Lidovky.cz: Co vám na Češích nejvíc vadí? Nemůžu říct, že mě na Češích něco opravdu štve. Pokud bych měl vybrat jednu věc, tak by to byl jejich pocit méněcennosti, který občas pozoruji u některých lidí. Často slyším, že Česká republika je malá země jako omluvu toho, že některé věci zde nefungují tak, jak by měly. Ale tohle nikdy neslyšíte od Holanďanů, Belgičanů či obyvatel zemí, které v porovnání s Česku nejsou rozlohou nebo počtem obyvatel o nic větší. 

Lidovky.cz: Chodil jste někdy s Češkou, jaké podle vás jsou? Vzal jsem si Češku. Jsme spolu již deset let, osm let jsme manželé. Takže já mám dobu chození již dlouho za sebou. 

Lidovky.cz: Je nějaký rozdíl v tom, jak se k sobě chovají lidé tady a u vás? Myslím si, že Češi jsou mnohem formálnější. V Argentině je celkem běžné, že si lidé rovnou tykají. Vykání se užívá pouze pro osoby s určitým společenským statusem a určitého věku, ale je zvykem, že se také přejde k tykání. Lidé v Čechách se také více starají sami sebe, než jak je tomu v Argentině. Jestli je to dobré nebo špatné není zas tak jednoduché posoudit. Potkal jsem lidi, kteří neznají své vlastní sousedy, přestože bydlí ve stejném domě již několik let. To by se v Argentině nestalo. Ale nemyslím, že chování vůči starším lidem a dětem je zas tak moc odlišné. 

Lidovky.cz: Co si myslíte o českém humoru? Libí se vám? Je hodně odlišný od toho, na který jste zvyklý? Mám český humor moc rád. Líbí se mi, jak si Češi dělají legraci sami ze sebe. Také mě moc baví, jak některé filmy užívají komické prvky ve vztahu s velmi závažnými tématy. Je to hodně odlišné od humoru, který znám, ten je mnohem více založen na utahování si z ostatních. Na druhou stranu politická satira je velmi podobná v obou zemích. 

celý rozhovor s Maxem Bahnsonem - lidovky.cz


pondělí 8. července 2013

Turistický kurz 2013 - Fotogalerie

 Turistický kurz - červen 2013 - Kemp Vítkov-Podhradí - Výběr z fotek
















Camino 2013 - The plan is up, the pilgrimage can begin!


August 2013 - My first "Camino". The walk through northern Spain from Sarria to Santiago de Compostela with my american friends. It should be fun! Here´s the planned route with four stops for overnight rest and festing. Can´t wait!

středa 3. července 2013

Pivovar Matuška: Signál, že Češi nejsou konzervativní pivaři (Česká pozice)


Jak se v chaloupce uprostřed křivoklátských lesů povedlo vytvořit fenomén.

Za necelé čtyři roky existence se rodině Matuškových povedl výjimečný počin. Malý pivovar, který vybudovali, získal rychle renomé, obdržel řadu prestižních ocenění a dodává pivo například ministerstvu zahraničí, britskému velvyslanectví či michelinské restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise. Vydali jsme se proto do Broum, obce ztracené v křivoklátských lesích, abychom zjistili, jak se buduje jeden z nejlepších minipivovarů, kde se pivo vaří tradičním řemeslným způsobem.
Pivovar v chalupě
Zakladatelem pivovaru je otec rodiny Martin Matuška, jenž se v pivovarnictví pohybuje přes třicet let. Renomé si získal coby sládek Klášterního pivovaru Strahov – získal tam ocenění „sládek roku“ a jeho piva obdržela řadu prestižních cen. „Jezdil jsem učit pivovarskou technologii do zahraničí – do Japonska, Jižní Koreje či Tuniska. Dlouhodobě jsem si ale chtěl uskutečnit sen, a sice postavit si vlastní minipivovar. Dlouho jsem o tom ale hlavně mluvil,“ vypráví agilní padesátník Martin Matuška. K tomu, že se do projektu pustil, mu pomohlo vědomí, že mladší syn Adam chce v pivovarnickém řemesle pokračovat, a v neposlední řadě morální a finanční podpora široké rodiny.
Na Velikonoční pondělí roku 2009 byla uvařena první várka speciálního tmavého piva pro hotel Augustine na Malé Straně. „Když ještě pivovar vůbec nestál, už jsme měli smlouvu a tmavá čtrnáctka musela být v květnu k dispozici v hotelové restauraci. To byl hnací moment,“ vypráví o prvním odběrateli Martin Matuška. Díky jeho renomé měl pivovar prvních osm odběratelů jistých dříve, než nějaké pivo vůbec uvařil.
Pivovar Matuška je na první pohled jen nenápadným domkem v zapadlé vsi. „Původně to byla naše rekreační chalupa, kterou bylo třeba přetvořit na pivovar,“ říká Martin Matuška. Uvnitř domu se skrývá moderní pivovarský provoz, kde všechny výrobky vznikají na ploše pár desítek metrů čtverečních. Varna, spilka i ležácké tanky zabírají jen dvě nevelké místnosti. „Poslední dobou nám pivo neustále chybí – je o něj zájem v Japonsku, Anglii či Itálii. Máme plány přistavět další křídlo a zvětšit se,“ dodává otec pivovaru.